KONST / Litografier / Färglitografi 15124194
nr 1512 4194
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Trosaån, ej signerad. Färglitografi, bildmått: 35x45 cm, yttermått inklusive ram: 52x62 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
måndag 19 december 2022
kl 20:53:00
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren